Ambasadoři Fitmin
Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábíme krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psy, kočky a koně. Fitmin však není jen značka. Jsme především rodina. Svoji práci děláme srdcem a díky tomu kolem sebe máme skvělou partu lidí, která posouvá značku kupředu, ať už jsou to naši kolegové, významní chovatelé, nebo lidé, kteří jsou špičkami ve svých oborech – členové národního musherského týmu, závodníci v dogfrisbee, dogdancing nebo třeba v agility.
Naši partneři značky jsou skuteční nadšenci chovu, sportu se zvířaty nebo výchovy a výživy. Patří mezi ně chovatel mainských mývalích koček Libor Šula, mistryně ČR v agility Aneta Grygarová, mistři světa v mushingu Martina Štěpánková, Jiří Mencák, Marie Ševelová či parkurová jezdkyně Ema Saláková a mnoho dalších. To je naše rodinné stříbro. Lidé kolem nás, chuť si navzájem pomáhat a jít společnou cestou životem. Srdečně, s vášní a ruku v ruce.
Libor Šula
Libor Šula chová mainské mývalí kočky ve vlastní stanici Caramellocoon. I když většina koček odejde do nového domova, Libor se vždy snaží být tím nejlepším chovatelem a posléze i mentorem nové rodiny. To, že jde příkladem, potvrzuje uznání ostatních majitelů tohoto plemena. Zároveň nezapře ani dlouhou řádku vítězství na výstavách.
„Když jsem přesvědčený, že se něco povede, zapojím do toho srdce a jdu si za svým,“ říká Libor, držitel titulu Junior Winner, což je pro chovatele koček nejhůře dosažitelný titul.
Liborovým hlavním cílem je, aby kočka byla zdravá, a to jak po fyzické stránce, tak i duševní. „Zdraví mých koček je na prvním místě. Proto jim dopřávám české krmivo s čerstvým masem, které jim nejen chutná, ale také po něm prospívají. Díky Fitminu a řadě bezobilných krmiv Purity můžu vybírat granule pro kastráty, koťata nebo zvláště vybíravé kočky. Tato značka nabízí opravdu kvalitní krmivo, po kterém jsou moje kočky dobře živené. Jsme naprosto spokojení,“ dodává Libor Šula. Ke svým kočkám přistupuje vždy láskyplně a s respektem.
Jak žije Libor se svými kočkami a jakou péči od něho dostávají můžete zhlédnout zde.
Tereza Kaniová
Kromě dogfrisbee máme velmi úspěšné reprezentanty také ve sportu agility, skvělou Terku Kaniovou. Agility se odehrává na parkuru tvořeném z překážek (např. skočky, zónovky, tunely, slalom, …). Rozhodčí postaví trať, která má pevně dané pořadí překážek, kdy cílem je proběhnout trasu bez chyby a odmítnutí v co nejkratším čase. Protože se jedná o bezkontaktní sport (po čas běhu na sobě pes nesmí mít obojek, psovod u sebe nesmí mít žádnou motivační hračku či pamlsky a jakýkoliv dotek je penalizován). Poslední dobou se agility hodně zrychluje a je kladen čím dál větší důraz na perfektní linie, precizní vypracování pohybů a včasný timing. Právě z těchto důvodů agility ve dnešní podobě vyžaduje velkou vzájemnou důvěru a prakticky bezchybnou souhru psovoda se psem.
Tomuto úžasnému sportu se již přes 20 let závodně již zmíněná Tereza Kaniová, posledních 7 let také jako trenér. Aktuálně má doma 3 border collie – Jess coby aktivního závodního psa, důchodkyni Chucky a juniora Storma.
Značce Fitmin Tereza důvěřuje již řadu let – přesněji od doby, co si z naší chovatelské stanice přivezla svou první border collii. „Zcela se ztotožňuji s celkovou filozofií Fitminu založené na lásce ke zvířatům a respektu k přírodě.“
Její smečka si dopřává řadu Fitmin Purity, která výborně sedí všem jejím členům napříč generacím. Protože v tréninku agility, především pak mladých psů, je potřeba spousta pamlsků, s důvěrou užívá pro cvičení granule Fitmin Semimoist a také pamlsky Snax.
Mezi své největší úspěchy řadí 2 týmové medaile z Mistrovství světa, bronz z Mistrovství Evropy, ViceMistr ČR a trojnásobný titul Mistr ČR Border Collií.
Michaela Andrová
Pro některé lidi je život bez psů jako kdyby jim chyběl nejlepší kamarád. S tím se potýká i Michaela Andrová, jejíž život se točí okolo sportu nazývaném dogfrisbee. Tento sport je vhodný pro všechny lidi s aktivními psy. Je to výborný doplněk každodenních procházek a svou pestrostí naprosto zastíní nudné házení míčkem.
Dogfrisbee se Michaela věnuje na profesionální úrovni, jako závodnice i jako trenérka. Tréninky vede přes 10 let, pořádá workshopy po celé ČR i zahraničí, kam jezdí také jako rozhodčí. K tomu společně s mamkou vede specializovaný obchod dogfrisbee CzechBlack.com.
Naplno se začala Míša věnovat dogfrisbee v roce 2006 s Arnikou, což byl její první pes, kterého sama vycvičila, a to z chovatelské stanice Fitmin. Arnika jí byla skvělou parťačkou po dlouhých 16 let a jejich začátky v dogfrisbee byly hrozně jednoduché. Arnika byla přirozený aportér a chytat disk za letu jí Míša učit nemusela. V současné smečce má Míša nyní tři border collie, Chase (14 let), její dceru Annakim (10let) a Džus (4 roky).
Své psy Míša krmí především Fitmin Medium Maintenance nebo Fitmin Purity Adult a jednou za čas střídá druh masa. „Jsou to skvělé granule, díky kterým moji psi nemají žádné zažívací problémy a je vidět, že po nich prospívají. S Kimkou jsem letos přešla na verzi Fitmin Medium Senior,“ vysvětluje Míša. Při trénincích využívá Míša i pamlsky. Nejradši má sušené masové pamlsky Snax od značky Fitmin. Po nich se její border colie mohou utlouct. Navíc používá i doplňky stravy jako například kloubní výživa – Fitmin Purity klouby a prevence a Fitmin Purity lososový olej. Před létem přidává i pivovarské kvasnice a jednou začas přidává kelpu nebo krill.
Za největší úspěchy v dogfrisbee považuje výhru s Arnikou v roce 2007, kdy dokázaly vyhrát první český celoroční seriál závodů. S Annakim od roku 2014 pak držely vítězství po dlouhých pět let. Pohárů nasbírala Annakim alias Kimka celou hromadu. Třikrát se stala mistrem ČR, třikrát mistrem BCCCZ (border collie club) ve freestylu. V roce 2018 se stala druhým vicemistrem na Mistrovství Asie v Číně a čtvrtá byla na Japonském finále. „U obou asijských mistrovstvích bylo ale největší poctou bez ohledu na výsledky už samotné pozvání organizátorů. Za náš největší úspěch považuji vítězství na Mistrovství Evropy v SuperMinidistance (2019) a titul vicemistra ve Freestylu (2018). Společně s Kimkou jsme se šestkrát účastnily i světového finále v USA. Náš nejúspěšnější rok tam byl 2017, kdy jsme na Mistrovství světa v USA získaly 3. místo v SuperMinidistance a bramboru ve freestylu,“ vzpomíná na úspěchy Míša.
Horská služba ČR
Každá horská oblast musí mít svého lavinového psa a my jsme velice rádi, že můžeme Horskou službu nazývat naším partnerem. Krmiva Fitmin jsou u psovodů horské služby velmi oblíbená. Pro mladé psy volí krmivo pro štěňata Fitmin Medium Puppy, pro dospělé psy, které mají pracovní zátěž je pak nejlepší Fitmin Maxi Performance. Pro psy které mají v letních měsících méně aktivit, ale stále jsou v běžném režimu pracovního psa je vhodné Fitmin Medium Maintenance.
Dobře vycvičený pes se svým psovodem, dokáže zastoupit až 20 lidí v rojnici. Dá se tedy říct, že co člověk nenajde, psí kolegové snadno vyčmuchají. Během celého roku je hlavní pracovní náplní psovoda a jeho psa pátrání po nezvěstných osobách.
Nicole Vošvrdová
Nicole Vošvrdová vystudovala kynologii na České zemědělské univerzitě v Praze, kde v současnosti pokračuje na Lesnické a dřevařské fakultě v doktorském studiu, ve kterém se věnuje výzkumu praktické využitelnosti psa při vyhledávání stromů napadených kůrovcem. Koncem roku 2017 se svou fenkou belgického ovčáka (celým jménem Be My Perfect Barathea, alias BB) jako první v ČR započala výcvik na vyhledávání takto napadených stromů a v srpnu 2020 získala ve Švédsku certifikát k oprávnění hledání na velkých plochách. Nicole se mimo to s BB věnuje i noseworku (své zkušenosti předává ostatním zájemcům jako trenérka Sniff Out) a v roce 2019 se stala mistryní světa v soutěži Belgických ovčáků v oblasti canicrossu (pes je připevněn k běžci). A protože BB musí být pro zvládání všech aktivit v perfektní kondici, krmí ji Nicole už od 1 roku granulemi Fitmin, které obohacuje o lososový olej a doplněk stravy na posílení kloubů.
Více o Nicole a její fence BB se můžete dozvědět v našem podcastu zde.
Jiří Mencák
Jiří Mencák se věnuje se svými evropskými saňovými psy mushingu, konkrétně jízdě se psím spřežením na saních, případně na káře. Jedná se o rychlostní závody na 8kilometrové, ale i menší trati, kde psi dosahují průměrné rychlosti kolem 30 km/hod. Mushing vyžaduje bezchybnou souhru člověka se psem, při které mezi nimi vzniká silné pouto.
„Předpokladem pro dobré výsledky je i vynikající fyzická kondice. S tou je potřeba pracovat jak před závodem, tak i v průběhu roku. A načasovat formu na ten správný okamžik bývá často opravdu oříšek,“ vysvětluje Jirka a dodává: „Psy krmíme granulemi od Fitminu a masem. Strava musí být hlavně vyvážená. Při trénincích je pak trochu jiná než mimo sezónu. Proto přecházíme mezi energetickými granulemi Fitmin Performance, které jsou určené pro psy v zátěži, a Fitmin Maintenance, kterými lze krmit celoročně. Ke granulím přidáváme výživové doplňky Purity Lososový olej, Klouby a prevence a Sport a regenerace. Díky plnohodnotné stravě a doplňkům máme psy ve špičkové kondici.“
Jiří většinou závodí se čtyřmi psy, ale doma jich má celkem 14, a to včetně těch, kteří už jsou v psím důchodu. „Psi jsou naše rodina. Když byli mladí, tak dělali radost nám, takže teď ve stáří dáváme radost my jim,“ usmívá se Jiří Mencák, který se svými evropskými saňovými psy vyhrál nepřeberné množství ocenění; mezi nejvýznamnější patří titul mistra a vicemistra světa na závodech v Polsku (2017, 2018) a vicemistra v Kanadě (2017). Na mistrovství světa 2023 IFSS v mushingu vybojoval Jiří Mencák zlato v kategorii DR8 (spřežení 8 psů s károu) a je znovu mistrem světa v této kategorii.
Za úspěchem stojí dřina a disciplína, které Jirka zvládá s přehledem. Podívejte se na jeho příběh zde
Martina Štěpánková
Martina Štěpánková se také věnuje mushingu. „Jednoho dne jsem si přečetla v psím časopise reportáž z musherského závodu. Velice mě zaujala a chtěla jsem to se svým pitbulteriérem Dakem zkusit. Strašně nás to oba tehdy v roce 2002 chytlo,“ líčí Martina své začátky. V současnosti se psy běhá canicross (pes je připevněn k běžci) a jezdí scootering (závodník je tažen na koloběžce). V zimě pro změnu vytáhne sáně nebo běžky a závodí ve skijöringu nebo pulce (podle toho, jestli pes táhne běžkaře nebo sáně). Není toho málo, a přesto všechny disciplíny zvládají natolik, že se Martina a její psi stali českými i světovými šampiony. Naposled získali v roce 2019 zlato v disciplíně kombinace na mistrovství světa ve Francii. Martina také byla několikrát zvolena vítězkou v soutěži Kynolog roku v individuálním mushingu. Základním předpokladem úspěchu je skvělá kondice psa i mushera, připravenost psa a jeho chuť do práce.
Neméně důležitá je také strava, kterou nepodceňuje ani Martina. „Díky Fitminu můžu svým psům dávat kvalitní zátěžové krmivo, aby pes nehubnul a zvládl veškerou zátěž v pohodě,“ říká musherka Martina.
Aneta Grygarová
Aneta Grygarová je mistryně České republiky v agility, což je týmový sport, ve kterém závodí pes se svým člověkem (psovodem). Společně musí překonat trať s překážkami, a to v přesně daném pořadí, v co nejkratším časovém limitu a bez chyb. Za chybu se počítá například i dotek pána a psa; agility je bezdotykový sport, psovod navádí svého čtyřnohého svěřence na překážky pouze svým pohybem. I proto je důležité, aby se chovatel se svým psem navzájem dobře znali a rozuměli si. Aneta se svými border koliemi přesně takový vztah bezpochyby má. Jak sama říká:
„Potřebuji psy k sobě, jsou součástí mě samotné. Vyvolávají na mé tváři úsměv a já se je na oplátku snažím vždy udělat šťastnými.“
Anetini psi musí být pochopitelně ve výborné kondici, aby mohli podat na trati ten nejlepší výkon, dokázali se plně soustředit na povely a následně je s rychlostí a přesností plnili. Aneta již řadu let krmí granulemi pro psy v zátěži Fitmin Medium Performance. Ty díky svému složení poskytují dostatek energie nejen pro svalovou, ale i mozkovou činnost. Zároveň krmí své psy v netréninkovém období hypoalergenními granulemi Purity Rice Adult Fish & Venison a na výcvik používá poloměkké rýžové granule Purity Rice Semmimoist Rabbit & Lamb. Zvýšenou pozornost také Aneta věnuje kloubnímu a pohybovému aparátu, který je při skocích a otočkách namáhán, a tak přidává do stravy výživový doplněk pro psy Fitmin Klouby a prevence.
Jak Aneta dokáže docílit co největší poslušnosti svých psů se dozvíte zde
Michaela Srchová
Michaela Srchová se od roku 2012 věnuje individuálnímu mushingu. Začínala se svou maďarskou ohařkou Angee. Když se ale v tomto sportu rozkoukala, uvědomila si, že by jednou chtěla vlastního evropského saňového psa, který se na tento sport hodí asi nejvíce. Dlouho závodila se psy svému mushingové parťáka Michala Ženíška, a nakonec se rozhodla a vzala si dospělého evropáka - Pedra. Loni na podzim přibyl do smečky ještě ESP Rico, kterého má od štěňátka.
Michaela se věnuje především běhu se psem - canicrossu a lyžování - skijöringu, což je i její nejoblíbenější disciplína. „Nejspíš jsem vždy měla štěstí na vynikající psy, se kterými jsem měla možnost závodit, a tak mám doma několik medailí z ME a MS,“ říká Michaela. Nejvíce si asi váží stříbra ve skijöringu z ME v Norsku 2016 se psem Kvapem a také vítězství na Thropee des Montagnes (etapový canicrossový závod ve francouzských Alpách) v roce 2017 se psy Emanem a Pedrem.
V současné době si poprvé úplně sama připravuje svého vlastního psa, a tak Michaele popřejme, ať se jí daří i nadále.
Marie Ševelová
Marie Ševelová pochází z menšího města na severu Čech, z České Lípy, kde žije dodnes. Narodila se do naprosto nepejskařské rodiny. Nikdo z její rodiny totiž nikdy psa neměl a ani po něm nikdo netoužil. Její vztah ke zvířatům byl ale silnější a Marie si psa vždycky přála. Ve 14 letech se ho dočkala. Podle obrázků v knize plemen psů si vybrala sibiřského huskyho, aniž by vlastně tušila, co taková péče o psa obnáší. A i přesto, že jejího prvního psa mushing moc nebavil, Marie si tento sport zamilovala. Po pár letech do své rodiny přivítala několik dalších členů, které si účelově vybrala pro mushing – alaskany a evropské saňové psy.
V současnosti má čtyři evropské saňové psy ve věku od 1 do 9 let. Až na jednoho jsou všichni aktivní závodníci, ale zároveň její parťáci a kamarádi. Vzhledem k tomu, že má trochu různorodou smečku, má každý ze psů rozdílné požadavky na výživu. Od mladého a ještě rostoucího štěněte, přes psa v závodní top kondici, po psa po úrazu nohy a dalšího již v předdůchodovém věku. „Při krmení si občas připadám jak v chemické laboratoři, když každý z pejsků dostává jinou řadu krmiva a jiné množství krmiva s různými doplňky, nicméně s krmením a výživovými doplňky značky Fitmin jsou psi dlouhodobě v nejlepší možné kondici a skvěle prospívají. Spolupráce se značkou Fitmin si velmi vážím, neboť je to pro mě poctivý a spolehlivý partner, což je v dnešní době opravdu důležité,“ říká Marie.
Jitka Krejcárková
Jitka Krejcárková je cvičitelkou vodicích a asistenčních psů. Už od narození má těžkou zrakovou vadu klasifikovanou jako praktická nevidomost. I když má pouze zbytky zraku, i tak dokáže psy naučit plnohodnotně pomáhat. Založila organizaci Pes Pro Tebe z.s. a pod její hlavičkou se věnuje výcviku asistenčních, detekčních a vodicích psů. Svého prvního psa vycvičila v roce 2001 a letos slaví 20 let od počátku své činnosti.
Všichni vodicí psi jsou zároveň vycvičeni k poslušnosti. Proto s nimi lidé můžou provozovat různé sporty, například agility. Sama Jitka Krejcárková se této kynologické disciplíně věnuje, a to dokonce na vrcholové úrovni. Její zrakový hendikep ji oproti zdravým účastníkům znevýhodňuje – Jitka se musí trasu naučit a následně běhá po paměti. I tak má ale za sebou nespočet vítězství, která dokazují, že chuť a odhodlání jsou ve sportu to nejdůležitější. Kromě předních příček na mistrovstvích Evropy v konkurenci pouze zdravých závodníků má na kontě i titul mistryně světa v paraagility.
K této soutěži také přizpůsobila výběr psa. „Povahově mi nejvíce vyhovuje belgický ovčák malinoa a malý kontinentální španěl - papillon. Belgický ovčák je nejen mým vodicím psem, kterého si vždy připravuji od štěněte, ale také stejně jako papillon, partner pro agility,“ říká Jitka. Aktuálně má fenku belgického ovčáka malinoa Kameu Vitris Bohemia, které bude v květnu (2021) 12 let a pejska plemene papillon Emilián Jet Bat - Remiho, kterého čeká kariéra agiliťáka.
Zatímco běžný pes musí často zůstávat sám doma, vodicí pes doprovází svého páníčka na každém kroku a vzniká tak přátelství, kterého by se ani jeden z nich nevzdal za žádnou cenu. Značka Fitmin tuto lásku mezi člověkem a zvířetem podporuje a pomáhá těm, kteří zvířatům zasvětili celý svůj život, a to i Jitce Krejcárkové, která touto značkou své psy krmí.
Jarmila Tauberová
Ne každá kočka má štěstí na svůj vlastní domov, mnoho jich skončí na ulici a ty šťastnější v útulku. Jedním takovým je i útulek pro kočky Mňau SOS, kterému se neřekne jinak než kočičí dům. Založila ho již před více než 35 lety paní Jarmila Tauberová, která toužila opuštěným kočkám pomoci.
„Vše začalo, když jsme se přestěhovali do rodinného domu v Chocni. Tou dobou se k nám zaběhla ubohá kočka, kterou jsme si vzali do péče. A jelikož u jedné nezůstalo, v roce 2008 jsme jich měli už 30. Rozhodli jsme se jim uspořádat dům,“ vzpomíná na začátky Jarmila. Aby předešli problémům s okolím i úřady, založili útulek Mňau SOS. Pro město zajišťují kastrace, očkování a odčervení. Samozřejmostí jsou i návštěvy od krajské veterinární správy, která u nich pravidelně zjišťuje, zda je o kočky dobře postaráno. Kočkám přizpůsobili celý dům i zahradu. Na té vybudovali voliéru o téměř 120 m2, díky které si kočičky užijí čerstvý vzduch, ale zároveň jim nehrozí nebezpečí při přechodu silnice a také tím eliminují obtěžování sousedů.
Každá kočička v tomto azylovém domě má svoji minulost, která většinou není příliš hezká. Kočičky se sem dostávají z ulice, vyhozené z domova, zatoulané, v některých případech i nemocné či zraněné. Po příchodu nového zvířátka je provedena pečlivá kontrola v případě potřeby veterinární ošetření. Kočička se musí vykoupat, odčervit a pak ji čeká několik dní, kdy se postupně seznamuje s prostředím. Nejprve vše pozoruje z bezpečí své klece, a poté je zařazena mezi ostatní. Jakmile se stav kočičky stabilizuje, je nabídnuta k adopci. V tuto chvíli již manželé Tauberovi dokážou případnému zájemci o nového rodinného společníka říct, jakou má povahu, co má rád a do jaké rodiny se hodí.
Paní Tauberová si ovšem lásku svých čtyřnohých svěřenců nenechává pouze sama pro sebe, ale dělí se o ni s ostatními. S některými kočičkami se totiž věnuje felinoterapii. Rozdává tak radost dětem ve škole a lidem v domově důchodců.
Martin Brandner
Výcvik záchranářských psů je velmi náročná a zároveň chvályhodná činnost. Jako své poslání ji bere i Martin Brandner, záchranář a nový ambasador značky Fitmin. Výcviku se věnuje již od roku 2005. Zaměřuje se primárně na výcvik sportovního a praktického záchranářství, zároveň i trénují se svými svěřenci obedience neboli poslušnost a nosework.
V roce 2013 založil SAR-DOG.CZ, školu pro psy a jejich majitele, kteří se musí naučit, jak své psy cvičit a jak číst jejich chování. „Celé kouzlo záchranářství tkví v důvěře. Psovi musíte důvěřovat a musíte se na něj stoprocentně spolehnout. Stejně tak by to ale mělo fungovat i ve vztahu k psovodovi,“ vysvětluje Brandner, který má za sebou již pět úspěšně složených nejvyšších zkoušek záchranných psů v ČR Atest MV ČR ve specializaci vyhledávání pohřešovaných v terénu a dvakrát ve specializaci vyhledávání osob v sutinách.
Ondřej Svěchota
Daniel Paleček
V dnešní době patří sportovní kynologie mezi jednu z nejnáročnějších kynologických disciplín, neboť vyžaduje velkou všestrannost. Závody a zkoušky se totiž skládají z poslušnosti, obrany a pachových prací. Má-li pes zvládnout všechny tři disciplíny, je třeba, aby byl psychicky vyrovnaný, učenlivý, lehce motivovatelný, přesto v povaze pevný a dostatečně sebevědomý s velkou chutí pracovat. Této disciplíně se věnuje i Daniel Paleček, a to více než 25 let.
V současné době má tři psy a jednu fenu. Dva belgické ovčáky - Looker Mi-Ji a Kodiak Clever Fox a jednoho německého ovčáka Bondy ze Zděného mlýna. Dále je členem jeho smečky i jedna mladá fena belgického ovčáka Cora z Manětínské ulice, kterou má pro chov. Svého prvního psa dostal v 11 letech. Byl to německý ovčák Bak bez PP. Jeho táta ho přivezl od svého zákazníka, který ho měl v objektu uvázaného na řetězu a nijak se mu nevěnoval. „Bak ze začátku nebyl vůbec jednoduchý pes, protože neměl žádné návyky. Napadal všechno, co se hýbalo (lidi, ostatní zvířata), ale ke mně byl vždy hodný. Nikdy jsme spolu neměli žádný konflikt. Rozhodl jsem se, že se Bakovi začnu více věnovat a budu ho trénovat v poslušnosti. Po pár letech tréninku jsme se dostali na závody. Společně jsme jich sjezdili po kraji okolo padesáti a ve většině jsme byli na bedně,“ vzpomíná na své začátky Daniel. Společně se stali vicemistry republiky mládeže 2001. Dosáhli spolu na tu dobu velkých úspěchů.
Největší úspěchy zažil Daniel se svým současným psem Lookerem Mi-Ji (Lukáškem), díky němu dosáhli úžasných výsledků. Mezi ty největší úspěchy patří 1. místo na VS MČR IPO Třinec 2017, 3. místo na CACIT Dobříš 2017 a 1. místo na CACIT Dobříš 2020. Dále se zúčastnili čtyř mistrovství. Na MS FCI 2018 Itálie skončili na 4.místě, na MS FMBB 2018 Slovinsko na 8. místě, na MS FMBB 2019 ČR Písek na 10.místě a na Mistrovství ČR BO CMC 2020 skončili na stupni vítězů - 1.místo.
Daniel po několika letech přešel na krmení značky Fitmin. Sám tvrdí, že krmení musí psovi především sedět a chutnat. Dále musí být vyvážené a z těch nejlepších surovin. Tohle všechno dohromady do poslední kapky splňuje krmení značky Fitmin. „Přešel jsem na toto krmení postupem několika měsíců a musím říct, že žádný z mých psů neměl jediný zdravotní problém. Naopak jsem u mého mladého německého ovčáka řešil problém s nízkou váhou a potřeboval jsem, aby přibral. To se mi zhruba po měsíci s Výživovým programem značky Fitmin podařilo a můj pes konečně vypadá tak, jak má,“ pochvaluje si Daniel. Vzhledem k tomu, že při kynologii potřebuje i značné množství pamlsků, používá Daniel jako běžnou odměnu většinou to, čím normálně krmí – tedy granule. Především u štěňat a mladých psů. Ty krmí ve velké většině z ruky, nebo na stopách. Dále využívá pamlsky Snax nebo Purity Semimoist jako bonusy na stopách, anebo odmění své psy masovou konzervou Fitmin Purity.
Jonáš Bujnoch
Jonáš Bujnoch je jedním z nejlepších českých trenérů a reiningových (westernová forma drezůry) jezdců, který sbíral zkušenosti od trenérů v USA a v různých zemích Evropy. Ke koním ho přivedli jeho rodiče a poprvé seděl na koni už jako batole. K osmým narozeninám dostal svého prvního koně – poníka Pinďu, a ve 12 letech začal závodit. Jeho největším osobním úspěchem je titul mistra Evropy NRHA v kategorii Rookie Pro a vítězství v Eyuita Lyon derby ve Francii. Velkou zkušeností pro něj byl i start v Oklahomě v Texasu, kde se probojoval do semifinále. Společně se svými rodiči provozuje nedaleko Ostravy Bujnoch Ranch, westernové tréninkové centrum, kde mají přibližně 50 koní a všechny krmí krmivy a doplňky stravy Fitmin. „Líbí se mi, že se jedná o českou značku, která ukazuje svoji lásku ke zvířatům a podle toho vytváří i krmiva a doplňkové věci. Důležité je samozřejmě krmit (s) láskou!“ říká Jonáš.
Václav Luka mladší
Václav Luka mladší je jedinečný dostihový trenér a také úspěšný žokej, který svoji celoživotní lásku ke koním získal již ve svém útlém dětství. Jezdeckou kariéru začal v devíti letech na ponících a postupem času se vypracoval mezi pravé dostihové závodníky. Václavův žokejský úspěch začal v sedle vítěze VP Cipíska, s nimž dosáhl hned čtyř vítězství.
První trenérský úspěch přišel v 15 letech. Amatérská licence Václavovi umožnila začátky s koňmi ve stájích u svého otce. Držitelem profesionální trenérské licence je od roku 2005 a od té doby se Václavovi podařilo nasbírat hned několik úspěchů v řadě, z těch nejnovějších je 2. místo v Grand Prix de Saint-Cloud 2020. Zaměření jak na překážkové tak rovinové tratě dělá z Václava univerzálního trenéra. Jak říká on sám: „Z pohledu trenéra mám roviny na první místě. Překážky mám rád, ale beru je jen jako příjemný doplněk.“ Tuto tezi potvrzují Václavovi výsledky hned v několika případech. V šampionátu trenérů na rovině vybojoval trojnásobné vítězství za sezónu 2010-12. Velkým úspěchem byl také titul 6x vícešampion trenérů (3x roviny, 2x překážky). Aby byly Václavovi koně v té nejlepší formě, potřebují tu nejlepší péči: „Fitmin koním vyhovuje a je vidět, že po něm dobře prospívají, jsou v té nejlepší kondici.“ říká Václav Luka.
Fitmin tým
Fitmin tým vznikl v roce 2017. Jejich prvním závodem bylo téhož roku mistrovství světa v Kanadě. Od té doby se ambasadoři pravidelně účastní mistrovství světa a mistrovství Evropy, kde získali desítky cenných kovů. Fitmin tým je dále složen z těchto členů, kteří nás podporují i na Slovensku: Jana Mareková, Mario Adamko, Monika Olšovská a Štefan Štěrk. V neposlední řadě nás reprezentuje na Slovinsku i Tilen Strmšek.
Více o výpravách našeho týmu na mistrovství světa i Evropy se můžete dočíst zde.
Partnerů značky je ovšem mnohem více. Mezi další významné partnery patří Daniel Žďárský, Radko Loučka, Horská služba České republiky, Policejní psovodi ČR, organizace Pes pro tebe a další.
Na všechny partnery značky se můžete podívat na naší webové stránce vimcimkrmim.cz nebo na youtube kanálu Fitmin CZECH, kde určitě najdete značné množství inspirativních videí.
Jsme pyšní, že můžeme podporovat lidi s tak obrovskou láskou ke zvířatům!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Váš Fitmin