Všechny
 
 
Datum dotazu
Počet výsledků: 2621      Strana 1 z 53

Fitmin Solution | 20. 3. 2018 11:03

Dobrý den, máme dvouletého pejska rasy čivava. Už přes rok krmíme granulema od vás. Nejdříve Minni puppy a pak maintenance. Poslední dobou méně jedl, bohužel jsme museli koupit granulky jiné značky Royal canin a on začal zase jíst jako obvykle. Usoudili jsme, že by potřeboval změnu chuti. Na vašich stránkách jsem našla fitmin solution, ale nenašla jsem jak velké granule to jsou a zda jsou vhodné i pro tříkilovou čivavu. S vašimi výrobky jsme spokojeni a neradi bychom měnili značku. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Pavla Husáková

vložil:  
Pavla Husáková
 |  
email:  
husakovapavla123@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Granule Fitmin řady Solution mají trochu jinou chutnost i složení. Pro čivavu vhodné jsou. Na velikosti granulí nezáleží. Doufám, že pejskovi budou chutnat.

přestalo jim chutnat | 12. 3. 2018 10:03

Dobrý den, mám 8 letého psa Border Colie a 14 měsíční fenku křížence Švýcarského ovčáka. Borderka byla zvyklá na FITMIN for life jehněčí. Převedla jsem na to i čubinu, ale poslední 2 týdny mi je odmítají oba dva. Chtěla bych poprosit o radu, zda mi doporučíte nějaké pro ně ,,voňavější". Jsem s vašimi granulemi spokojena a nerada bych to řešila jinou značkou. Předem moc děkuji

vložil:  
Michaela
 |  
email:  
svecka@email.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tom je nějaký zakopaný pes, je to divné. Jiná hlášení tohoto druhu zatím nejsou. Může být nějaký problém ve psech, i když problém v krmivu vyloučit také nelze. Možná by bylo dobré poslat vzorek s komentářem na firmu, aby zjistila podle rozboru eventuální příčinu. Poichybuji ale, že se rozborem něco zjistí. Doporučuji změnit řadu a tedy z řady For Life přejít na chovatelskou. Ta má jiné chuťové vlastnosti. Třeba se to zlepší. Pokud ne, doporučuji navštívit veterináře a poukázat na nechutenství.

krmivo | 1. 3. 2018 10:03

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, s predchádzajúcim psom som mal problémy s alergiou, začal som s Fitmin Solution, teraz mám druhého psa - šteňa Westík, žerú spolu, aké granule by ste mi dporučili ? Ďakujem.

vložil:  
Ladislav Kucharík
 |  
email:  
ladislavkucharik8@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Potřeby štěněte jsou jiné, než dospělého psa. Štěně by mělo dostávat krmivo pro štěňata, označené Puppy (např. Fitmin Mini Puppy). Co je ale hlavní, štěně by se mělo krmit několikrát denně, dospělému psovi stačí dávat granule jednou za den. Pokud štěně nemá alergii, není nutné mu podávat antialergické krmivo s označením Solution. Až Westík dospěje, můžete kupovat pro oba stejné krmivo, ale stejně by neměli oba psi žrát z jedné misky.

krmivo | 23. 2. 2018 9:02

Prosím o radu,..máme 17 měsíčního křížence Borderkolie, Lablador, Staford a široké okolí,...krmen kmivem Platinium,...rádi bychom přešli na Fitmin, ale jak ho odstavit a začít s jiným krmivem nevíme přesně. Děkuji za radu. Krausová lotta2005@seznam.cz

vložil:  
Krausová
 |  
email:  
lotta2005@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

S přechodem na granule Fitmin nebývají trávicí problémy. Psi si zvykají rychle. Počáteční nedůvěra k jinému krmivu je běžný jev. Máme to vyzkoušené v mnoha pokusech. Po několika dnech se většinou potravinová preference psa ustálí. Lepší je tak zhruba 3 až 3 dny podávat psovi obě krmiva smíchaná.

Nabraní hmotnosti | 20. 2. 2018 11:02

Dobry den . Mam dotaz jake krmivo od vas by jste mi doporucili pro nabrani vahy . Mam konika 8 let lehka-hobby zatez , Arab/čt. Dekuju za odpoved .

vložil:  
Jana
 |  
email:  
atepma@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro stavbu svalové hmoty máme dobré zkušenosti s Fitmin OPTI, v denní dávce 0,75-1 kg a se stabilizovanými rýžovými otrubami Fitmin REFORMER, v denní dávce cca 0,5 kg. Vždy ale záleží na celkově nutričně vyvážené krmné dávce v obsahu proteinu, energie, minerálních látek i vitamínů. Když potřebujete zlepšit špatnou kondici, tak je důležité znát příčinu úbytku hmotnosti a začít odčervením, ošetřením zubů, a také pro "restart" kondice je dobré udělat kůru bylinnou směsí Fitmin HERBS REGENERATION, s obohacením o ostropestřec mariánský, probiotika a antioxidanty. Pro vyváženou krmnou dávku je základ kvalitní seno  a k  OPTI a REFORMERU přidávejte vhodný  min-vit diplněk, např. Fitmin MULTI Plus v denní dávce 50 g, popřípadě další jadrné krmivo oves, ječmen nebo kukuřici. 

Rozdíl ve výrobě granulí Brit care a fitmin | 19. 2. 2018 14:02

Dobrý den, jaký rozdíl je ve výrobě granulí fitmin a brit ? Čerstvé maso,opravdu, není to jen tekutá složka vstříknuta do ostatního sucheho podílu za nižší teploty? Děkuji Jarošová

vložil:  
Lenka Jarošová
 |  
email:  
lenka.kokstajn@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Zde je video, kde můžete vidět celý proces výroby i to čerstvé maso: https://www.youtube.com/watch?v=i8g0OIiqcCA&list=UUc60U7RZjdRzdrUN6dqsCrw&index=6

Čárové kódy z granulí | 18. 2. 2018 21:02

Dobrý den, kupujeme Vaše granule, sbíráme čárové kódy z pytlů a čekáme na nový klub Fitmin. Prosím o sdělení, zda Klub Fitmin bude fungovat a zda máme schovávat čárové kódy z pytlů od granulí. Děkuji M.Šmidova

vložil:  
Martina Šmídová
 |  
email:  
martina.smidova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Zatím není žádná změna, tak čárové kódy sbírejte dál.

Výběr granuli | 17. 2. 2018 19:02

Dobrý den,máme 1,5 roku starou fenku Bernského salašnického váží 37 kg.Potřebovali jsme aby trochu přibrala. Proto jsme před 2 měsíci jsme přešli s Brit care junior na Fitmin pro velké plemena.Denní dávka je 800 gr ve 2 dávkách.Zdá se mi to dost hodně a váha nejde moc nahoru.Další problémem je že požírá vlastní výkaly a následně má řidkou stolici, kterou už nechá na pokoji.Tento problém máme od štěněte během léta přestala ale teď poslední 2 měsíce opět začala.Už jsme vyzkoušeli vše možné. Snažíme se ji hlídat ale je na zahradě a není v naších silách ji uhlídat ,když má stolici i 4 x denně.Je snad řešení ve vhodnějším výběru typu granulí?A doporučená dávka?

vložil:  
Šarka
 |  
email:  
podhoranyiova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Také se mi to zdá hodně. Každý pes má ale jiný metabolizmus a tam fenky může hůře trávit. Napovídá to i fakt, že mívá řidší stolici a požírá vlastní výkaly. Požírání vlastních výkalů je nepříjemné, ale není to až tolik zvláštní. Je to pozůstatek od předků divoce žijících, a to i to, že už následné výkaly nežerou. V některých se zase s oblibou válí, aby na nich ulpěl pach těch výkalů. Vrátím se k tomu požadavku trochu více ztloustnout.  Každý pes je jiný, srovnejte iže tak je to i s lidmi. Měkdo je hubený a zůstane hubený, i když sní dvakrát tolik než ten tlustý. Většina lidí má opačný problém, pes je moc tlustý. Pokud tedy Vaše fenka je zdravá, nedělejte si s ní ohledně její nižší hmotnosti starosti. Možná by stálo za to udělat něco úplně opačného, než  byste čekala, tedy trochu z denní dávky dokonce ubrat a navíc granule podávat jen jednou denně.

Hořčík | 12. 2. 2018 8:02

Dobrý den, zajímal by mě obsah hořčíku v granulích For Life Castarate, ve složení ho neuvádíte. Dle veterináře je to jeden z prvků, jehož nízký obsah je prevencí proti výskytu močových kamenů. Ještě prosím o informaci jak jsou granule velké, kolik mm? Máme kocoura Britská whiskas, je mohutnější a současné granule 8mm hltá a nekouše. Zkoušeli jsme 13mm a i ty kouše minimálně. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jiří Štěpánek
 |  
email:  
j-stepanek@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

I kdyby byl obsah hořčíku uveden, nic byste z toho nevyvodil. Obecně se proti močovým kamenům doporučují diety, kde je méně bílkovin a minerálií (a z nich hřčíku a fosforu), což také souvisí s tím, že se sníží pH a produkce moči. K tomu jsou ale určeny speciální diety, které jsou podle toho i patřičně drahé, např. zde: https://www.skrmiva.cz/onemocneni-mocovych-cest/. Pro Vás může být určující, že obsah hořčíku v granulích For Life Castarate je dán obsahem v jejich komponentech, což se může podle kvality těch komponentů různit. Důležité však je, že se hořčík do těchto granulí nepřidává. Co se týká velikosti granulí, tak mohu říci, že to také není podstatné. Kočky většinou granule nerozkousávají. Jsou to dravci, kteří mají zuby uzpůsobené k jinému zpracování potravy než třeba člověk nebo kráva. Pokud kočka žere hltavě, ale nedusí se, není třeba se tím zabývat. Nevím jaký rituál při krmení máte, ale asi by stálo za úvahu krmit kočku vícekrát deněě a ponechat jí možnost být při tom sama na dolehlém místě, kde jí nikdo nebude otravovat, ba ani pozorovat. pak možná ani tolik hltat nebude. 

granule pro senior psa | 11. 2. 2018 11:02

Dobrý den,mám psa jezevčíka stáří 12let a dávám mu granule Fitmin solution lamb and rice.Můžete mi prosím,poradit jaké granule Fitmin mu mám vzhledem k jeho stáří dát?Našla jsem si Fitmin mini senior,ale jen drůbeží,tak jestli jsou i s jiným masem.Předem děkuji

vložil:  
Eva Lukáčová
 |  
email:  
E.Lukacova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud psovi tyto granule vyhovují, klidně u nich můžete zůstat. Pokud byste chtěla krmit granule přímo napasované na věk a velikost Vašeho psa, pak jste si správně našla Fitmin mini senior. Pokud chcete krmivo i s jiným masem, máte možnost si ještě vybrat Fitmin For Life Light & Senior, kde je větší mix různých druhů masa.

Yorkšír krmivo | 8. 2. 2018 20:02

Dobrý večer. Měla bych velmi důležitý dotaz. Moje švagrová má Yorkšíra a stále vidím jak ho krmí smaženou vaječinou s uzeninou. Rve mi to srdce jak to vidím a přesto ona tvrdí,že mu to neuškodí,že to schválil i veterinář. Zdá se mi to jako velký nesmysl nebo se pletu. Děkuji za odpověď. Romana

vložil:  
Romana Chmelárová
 |  
email:  
romsev@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ani se nedivím, že Vám to rve srdce. Smažené ani uzené se psovi nehodí, navíc pes musí mít vyváženou stravu, ale tohle má do ní daleko. Veterinář by asi měl vrátit diplom.

Fitmin reformer | 6. 2. 2018 9:02

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně výživy mého koně. Letos 7 letý valach, plemene Český teplokrevník. V roce 2017 v květnu když jsem si ho koupila byl poprvé zařazen do stáda, dříve byl v samotě.Nyní je krmen: ráno (odměrka růžová od Pava, netuším, kolik je to na kg. Dostává tedy jednu odměrku musli od Hipollytu, jednu odměrku ječmene, pivovarské kvasnice, občas slun.olej, a nyní dva týdny dostává granule Fitmin Reformer (navykám ho pomalu, abych se dostala na 0,5kg). Večer dostává stejné krmení. Přes den je na pastvě, na noc v boxu a tam má seno, liz. Práci má přiměřenou tzv.2x týdně členitý terén, 2x jízdárna, občas lonž. Odčerven byl v červenci a letos v lednu. Můj dotaz zní, zda je dávka přiměřená a mám ji takto ponechat. Nebo něco změnit. Koník byl dříve bez kondice, bez stáda tudíž to pro něj byla velká změna. Pokud by byly potřeba ještě nějaké informace, ráda doplním. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem, K.Holá

vložil:  
Kateřina
 |  
email:  
katerinahola94@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Jesti vám dobře rozumím, snažíte se zlepšit kondici vašeho koníka. Nevím, jaké musli od St Hippolytu krmíte, ale v grafu jsem použil složení  Hesta mix musli. O tom, jak dobře krmíte, vám nejvíce řekne právě kondice koně. Jestli se vám daří a koník prospívá, nasvaluje se, je v pohodě a zdravě veselý, tak je vše v pořádku. Pro kontrolu, případně pro úpravu  denní krmné dávky, slouží také software Micrtosteed, který používáme. V současné dávce trochu chybí selen a měď, ale není to žádný zásadní problém. Jestli potřebujete ještě něco přidat, zkuste Fitmin OPTI v dávce do 0,5 kg.Document page 001Document page 002 

krmivo Fitmin | 5. 2. 2018 11:02

Dobrý den, prosím o informaci, zda je pro štěňata lepší krmivo Fitmin For Life nebo Fitmin Medium Puppy. A když uvádíte množství krmiva, tak je to na jedno denní krmení nebo na celý den? Máme cca 14ti kg, tříměsíčního křížence a vychází mi na vašem kalkulátoru:Fitmin For Life 20dkg a u toho druhého Fitminu pro štěňata 17-19dkg..., tzn. na jedno krmení jen cca 6-7 dkg granulí, když krmím 3x? Dle obalu granulí jsem vyčetla, že když předpokládám, že doroste velikosti cca 35 kg..., denní dávka by měla být cca 330 g.....Nevím, čeho se držet...Děkuji!

vložil:  
Lada
 |  
email:  
Horska.Lada@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Odpověď je jednoduchá. Do kalkulátoru musíte vložit hmotnost dospělého psa a ne aktuální.  Pak je těch zhruba 330 g správně. A to je celková denní dávka, ať krmíte 3x nebo 5x denně. V každém případě vybírejte krmivo pro štěňata, tedy označené Puppy.

denní dávka krmení | 27. 1. 2018 16:01

Dobrý den, máme doma 1,5 měsíční štěně německého ovčáka. Prosím o informaci, kolik by měla být krmná dávka na den. Máme granulky Fitmin maxi puppy. Předem moc děkuji za odpověď Jarda

vložil:  
Jarda
 |  
email:  
j.prochy@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nyní je doporučená denní dávka 220 až 250 gramů. Dávka by měla být rozložena na 4-5 zhruba stejných částí.

štěně yorkšírského teriéra | 16. 1. 2018 8:01

dobrý den mám dotaz, kolik gramů granulí Visán Optima premiumpet food má sníst fenka yorkšírského teriéra. má 2 měsíce a nyní váží 780 g. přidávám ještě 2-3 malé lžičky netučného tvarohu. děkuji moc za radu

vložil:  
Tomíčková
 |  
email:  
inddomu@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Především by štěně mělo dostávat granule označené jako Puppy, to je pro štěňata. Pokud se toto krmivo tváří jako vysoce kvalitní, tak by na obalu mělo být uvedeno i dávkování. Pro yorkšírského teriéra se ale dávka opravdu velmi těžko odhaduje, spíše byste měla štěně při žraní pozorovat a po skončení konzumace mu misku odebrat. Krmit by se takové štěně mělo nejméně 4x denně. Přikrmování tvarohu moc šťastné není, protože mu můžete rozhodit minerální výživu. Nejde jen o příjem vápníku, ten musí jít ruku v ruce např. s příjmem fosforu a to v tomto případě nelze. Navíc 2-3 malé lžičky je dle mého odhadu velmi mnoho. Doporučuji tvaroh nepřidávat vůbec, nebo jen velmi ojediněle a málo.

Biotin | 8. 1. 2018 16:01

Dobrý den, mohu poprostit o inforrmaci jaké doporučujete dávkování produktu Fitmin Biotin? Děkuji

vložil:  
Anna Strnadlová
 |  
email:  
astrnadlova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

15g -30 g/den. Nižší dávka je při podávání z důvodu prevence, vyšší dávka 30 g,  je doporučena při řešení problémů s kvalitou kopytní rohoviny, při potřebě zlepšení kvality srsti nebo při hojení poškozené kůže.  

štěně | 7. 1. 2018 21:01

Dobrý den mám doma štěně vlčího německého špice bude velký asi jako labrador,mám ho doma první den co mi doporučujete na výživu..krmivo děkuji Kociánová

vložil:  
Eva Kociánová
 |  
email:  
eva.kacer@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dost záleží na tom, co od štěněte očekáváte a co jste do jeho výživy ochotná investovat. V každém případě je nutné kupovat granule pro štěňata psů střední velikosti a ne v supermarketu bez rozdílu věku a velikosti. Značka Fitmin nabízí 2 varianty, levnější je Fitmin For Life Puppy all breeds,  kvalitnější je chovatelská řada, označená Fitmin Medium Puppy. Dávkování najdete na obalech nebo se k němu můžete proklikat na web stránkách.

Chovna stanice | 1. 1. 2018 20:01

Dobry den jsme začínající chovna stanice s loveckou smečkou aktivně využívaných psu chceme se zeptat jestli mate nejake slevove programi pro chovne stanice .Reklamu na nás vuz rádi privitame pro propagaci dekuji za odpoved

vložil:  
Jan kadlec
 |  
email:  
oz.9@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Začínající chovatelské stanice Ftmin nepodporuje. Aby bylo možné o nějaké podpoře jednat, tak jen na základě dlouhodobé výborné spolupráci. Fitmin podporuje především prodejce.

Krmení pro muchaře ve střední zátěži | 31. 12. 2017 16:12

Dobrý den, poohlížím se po krmení na muchařskou sezonu. Koník je hucul elegantnějšího rámce, nekyne ze vzduchu a není břicháč. Je mu devět let, přes den pastva a přes noc box. Pracuje zhruba 2 hodiny denně a v létě ho čekají i dvoufázové tréninky. Momentálně je přes zimu krmen ječmenem s pivovarskými kvasnicemi a extraktem z lněného semínka. Potřebovala bych vyvážené krmení tak, aby bylo pozitivním přínosem vzhledem k jeho alergii, ale aby zároveň krmení bylo energetické. Krmení bych chtěla doplňovat česnekem a extraktem z lněného semínka . Rovněž bych potřebovala krmný doplněk na elektrolyty. Proto vás žádám o radu. Děkuji moc!

vložil:  
Viola Mojzešová
 |  
email:  
marieviola.mojzesova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vyvážené krmení můžete setavit z "kompletního krmiva" ( kompletní je myšleno v kombinaci s pící-seno, pastva), nebo ze statkových krmiv, např ječmene a z přídavku vhodného mionerálně-vitaminového doplňku. Pro první variantu je vhodné granulované krmivo Fitmin SPORT nebo extrudované krmivo Fitmin COMPLETE. Obě krmiva obsahují minerálně vitamínový premix a v denní dávce cca 1,5 - 2 kg , a cca 7 kg lučního sena, je pokryta denní norma potřeby všech základních živin sportovního koně.  Pro druhou variantu, s ječmenem, je vhodný min-vit doplněk pro sportovní koně  Fitmin ACTION, v denní dávce cca 50 g. Tento doplněk je navíc, vedle minerálních látek a vitamínů,  obohacen o Fitmin Faktor, což je komplex biologicky účinných látek pro podporu imunity a navíc o vyvazovač mykotoxinů. Podpořit imunitu a zmenšit trápení koně s nepříjemnými muškami, můžete ještě podpořit podáváním lososového oleje, Fitmin BENEFIT, v dávce cca 50 ml. Lněné semínko i česnek můžete přidávat i nadále. 

balení granulí | 18. 12. 2017 8:12

Dobrý den, již delší dobu objednávám granule Fitmin pro svého psa a poslední objednávka mi přišla v jiných pytlích, než je obvyklé. Dříve to byly originální pytle a teď mi to přišlo v černých pytlích s nálepkou . Protože jsem zrovna změnila typ granulí, nemůžu ani poznat, jestli jsou to původní nebo nějaké padělky. Jedná se o granule Fitmin dog for life lamb & rice 15 kg pytle.Můžete mi potvrdit, jestli používáte někdy náhradní balení? Objednávala jsem je na Bitiba.cz. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jitka
 |  
email:  
Sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Originál pytle jsou vyobrazeny v nabídce na webových stránkách. Pokud jsou jiné, může se to stát když originální pytle dojdou. Pak je důležitá etiketa.

Doprava do Vánoc | 16. 12. 2017 10:12

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jestli mi zboží které si dnes objednám z Vašeho e-shopu příjde ještě do Vánoc.

vložil:  
Viktorie
 |  
email:  
krizkova.viktorie@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To v tuto dobu nelze zaručit, záleží na dopravci a pokud vím, tak jsou dost vytíženi. Čím dříve objednáte, tím s menším rizikem, že to nepřijde včas. Můžete to zkusit.

granule | 12. 12. 2017 19:12

Dobrý den, máme psa labradora, 7 let. Poslední dva roky si líže packy, často si vylíže kolečko až do krve a dlouho to pak léčíme. Poradila nám paní ve zverimexu, že měli stejný problém, ať vysadíme kuřecí maso. Můžete mi poradit, jestli jsou v sortimentu Fitminu nějaké granule bez drůbežího masa? Z web stránek to není zřejmé, koupili jsme králičí s rýží, ale i tam je schovaných 20% kuřecího masa... Děkuji

vložil:  
Martina Matějů
 |  
email:  
1rmateju@centrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je velmi jednoduché říci, že za to může drůbeží maso a je velmi těžké to prokázat. Velmi často za tyto a podobné neduhy může psychika, pes se nudí nebo si není něčím jistý. Řada Fitmin Solution  drůbeží maso neobsahuje (tedy kromě Soft a juisy), je tam jen zhruba 7,5 % drůbežího tuku. Alergie ale bývá na drůbeží bílkovinu, ne na tuk. V granulích označených jako králičí s rýží tedy kuřecí maso "schované" není, natož aby ho tam bylo 20 %!

krmivo | 12. 12. 2017 8:12

Dobrý den, mám 5 let starého labradora, který váží 45 kg. Krmím granulemi Fitmin Dog for Life Adult large breed a chtěla bych přejít na Fitmin Dog For Life Lamb & Rice. Je to i pro takové velké psy? Nebo je pro takového velkého psa lepší složení granulí pro velká plemena? Děkuji za odpověď.

vložil:  
Jitka
 |  
email:  
sarrah7@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já bych se té změny nebál. U velkých psů je dúležité přečkat dospívání.

vzrůst | 11. 12. 2017 18:12

Dobrý večer, mám známou která u chovných klisen a to vcelku dobrého původu nemá odpovídající hříbata. Brzy hříbata mají vyvinutou hlavu ale tělo nekoresponduje, není tam symetrie a koníci jsou nakonec malí. Já tvrdím, že je to ve výživě. Co doporučíte Vy.

vložil:  
,
 |  
email:  
vlk.52@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Já doporučuji naši osobní návštěvu ve stáji a celkové posouzení chovatelských podmínek, včetně výživy. Udělat rozbory píce, posoudit složení předkládaných krmiv a krmnou dávku zoptimalizovat podle norem potřeby živin konkrétních kategorií koní.  Jestli majitelka bude mít o konzultaci zájem, zavolejte mi na tel 608552210.

Otevírací doba | 11. 12. 2017 15:12

Dobrý den. Podniková prodejna na popluzi je otevrena? Když sem tam byl naposledy probíhali tak stavební práce. Jaká je otevírací doba, a dá se u vás platit kartou? Dekuji

vložil:  
Jircik
 |  
email:  
Josefjircik@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Do prodejny je nyní vchod asi o 30 m vedle v kovových vratech. Kartou se platit nedá. Otvírací doba je od PO do PÁ od 8 do 12,30 a od 13,15 do 16,30 h.

Proslapy | 10. 12. 2017 7:12

Dobrý den, rád bych se zeptat, jestli u 18 ti měsíčního BOM lze ještě řešit krmivem nebo doplňky?

vložil:  
Ctvrtak
 |  
email:  
Mctvrt74@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud pes prošlapy má, je potřeba s tím něco dělat. Samotné granule to asi nezvládnou. Doporučuji proto přípravek Fitmin Klouby. Ale to není všechno. Je třeba, aby se pes hodně hýbal, ale zároveň nepřetěžoval. Doufám, že mi rozumíte a dokážete aktivity psa takto naprogramovat.

Fitmin Junior | 6. 12. 2017 11:12

Dobrý den, potřebovala bych vědět dávkování vysokobrezim klisnam a hříbatům, u toho produktu to bohužel nikde nemohu dohledat. Děkuji. Martínková

vložil:  
Katka
 |  
email:  
rectory@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Vzhledem k tomu, že se chovají různé plemena koní a na etiketu nelze přesně stanovit denní dávku pro jednotlivé koně, uvádíme rozpětí doporučného denního dávkování Fitmin JUNIOR od 0,5 kg ( např. příkrm hříbat pod klisnou) do 3,5 kg ( např. chladnokrevná laktující klisna v první polovině laktace).  Konkrétnější dávka např.  pro plnokrevné odstávče,  stáří 8 měsíců, hmotnost 230 kg, denní přírůstek 0,5 kg, může být sestavena z 5 kg lučního sena a 2 kg Fitmin JUNIOR, pro ročka stáří 18 měsíců, hmotnost 440 kg, přírůstek 0,3 kg, z  7,5 kg sena a 2,2 kg Fitmin JUNIOR. Pro plnokrevnou březí klisnu ve druhém trimestru březosti o hmotnosti 520 kg, může být denní KD sestavena z 10 kg lučního sena a 1,5 kg Fitmin JUNIOR a pro laktující klisnu z 10 kg sena, 2 kg Fitmin JUNIOR a 1 kg ovsa. Dávka jádra i píce se však vždy musí upravit podle krmného období - letní/zimní a hlavně podle atuální kondice koní.  

krmivo | 4. 12. 2017 9:12

Dobrý den, mám aktivního psa rasy jack russel stáří 8,5 roku.uvažuji o Vašem krmivu. Co byste mi doporučili? S Vaší značkou jsem se setkala na zářijové akci v pražské Stromovce.Případně je možné poslat mi vzorek Vámi doporučeného krmiva? S pozdravem Alena Pitterová

vložil:  
Alena Pitterová
 |  
email:  
alena.pitterova@fnkv.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pro aktivní psy a navíc psy tohoto plemene se hodí Fitmin Mini Performance. Vzorek lze poslat, ale nic neřeší. Jak to, jestli psovi chutná, nebo mu prospívá, poznáte až po několika dnech či týdnech. Pokud ale vzorek chcete poslat, musíme k dotazu připojit i Vaši adresu, nám poslat Vaši adresu na rloucka@volny.cz a já to zařídím.

Dobrý deň | 24. 11. 2017 15:11

Dobrý deň,mám 4 mesačnú fenku bišónika frise a máme taký problém,že sa stále škrabe alebo si hryzie labky.Zo začiatku sme ju krmili granulami Royal canin starter, pretože ju nimi krmil aj predajca psika, neskôr sme spozorovali že psík sa neustále škriabe a tak sme sa poradili v chovprodukte s predavačkou a odporučila nam Fitmin jahnacie,kedže kuracina v royal canin mohla spôsobovať alergiu a škriabanie. Ked sa stále neprestávala škriabať,zašli sme k veterinárovi a ten nám povedal že to môže mať z nudy,zlého šampóna,nejakú chorobu uší alebo trávenia a vela psích pochúťok.Aké krmivo od vás by sme mali zvoliť?Nejake hypoalergenne?

vložil:  
Kristína
 |  
email:  
daisy.kikus@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Veterinář měl pravdu v tom, že vyjmenoval několik příčin. Škoda jen, že tu příčinu nezjistil a nápravu nedoporučil. Zjistit příčinu však může být velmi složité a zdlouhavé. Záleží především na Vašich pozorovacích schopnostech a správném odhadu. Většinou změna se neprojeví okamžitě, ale až po nějaké době. Pokud je to 4 měsíční štěně, může to i poměrně brzy odejít úplně samo. Dost často má takové jednání základ v psychice. Nejen nuda, ale i přílišná aktivita, většinou však jde o tak zvané přeskokové jednání, štěně se cítí nejisté. Základem je pak zvyk na nové prostředí, lidi a zvířata kolem něj, co může a co ne. Myslím, že strava je v tomto případě až na dalším místě.  Doporučoval bych, dříve než se soustředíte na protialergické krmivo, zkusit granule z chovatelské řady, tedy Fitmin Mini Puppy. Pokud se to do 14 dnů nezlepší, zkuste tedy některé krmivo z řady Solution.

Nálepky | 22. 11. 2017 18:11

Dobrý den, kupovala jsem vaše granule na Vsetíně v Exotic zoo a daly mi tam nálepku , můžu vědět jak tato akce funguje?Děkuji

vložil:  
Majda
 |  
email:  
beruska.majdinka@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Na tuto otázku by vám měli odpovědět přímo v prodejně. Může to být také akce prodejny.

Krmivo pro psa | 22. 11. 2017 11:11

Dobrý den, na jaře 2017 jsem při návštěvě veletrhu v Brně obdržel Vaši brožuru výživového programu pro psa. Mám jezevčíka standard černý asi 9kg, celkem normální aktivita, celkem nevybíravého v krmivu. Díval jsem se také na katalog v e-shopu a vybral jsem psovi asi Fitmin For Life.Prosil bych o radu zda jsem vybral dobře nebo co byste mi raději doporučili. také velikost balení a zřejmě i velikost granulí. Děkuji za radu. Petr Kaštan

vložil:  
Petr Kaštan
 |  
email:  
petr.kastan@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud nemáte ambice s pejskem být šampiónem v kráse nebo ve sportu, levnější řada Fitmin For Life vyhovuje. Já bych volil chovatelskou řadu Fitmin. Pokud budete pytel po krmení zavírat a pytel budete skladovat v suchu a chladnu, je výhodnější kupuvat balení po 15 kg. Velikost granulí je významná pouze u psa, který žere hltavě. Buď se koupí granule větší, nebo se do misky dá méně krmiva a po dožrání další, ale hlavně pes má mít klid, pokud vedle žere konkurenční pes, k hltání s velkou pravděpodobností může dojít.

Fitmin Horse Reformer | 10. 11. 2017 11:11

Dobrý den Potřebovala bych Fitmin Horse Reformer ale nemohu ho u vás najít. Nemá to nějaký jiný název?

vložil:  
Dagmar Vaňková
 |  
email:  
sedlarstvi.montana@atlas.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ne, nemá jiný název. Fitmin REFORMER je v výrobcích pro koně mezi granulovanými krmivy na adrese  https://www.fitmin.cz/kone/granulovana-krmiva/fitmin-reformer.html a v internetové obchodě  na odkazu http://eshop.fitmin.cz/cz/Produkty/Detail/Granulovana-krmiva-18975090/Fitmin-horse-REFORMER-25-kg 

Správné granule | 10. 11. 2017 9:11

Dobrý den, naše 9 měsíční fenka francouzského buldočka poprvé hárání. Chci se zeptat, zda je vhodné ji změnit granule za dospělácké nebo ponechat do 1 roku štěněčí. Krmíme Fitmin Medium puppy a váží 14,5 kg. Děkuji M.Šmidova

vložil:  
Martina Šmídová
 |  
email:  
martina.smidova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Hárání je pro fenku určitá zátěž a v tu dobu i krátce po ní měnit krmení není dobré. Nemusíte čekat přesně do 12 měsíců věku. Záleží také na ekonomice, tím chci říci, že se můžete rozhodnout pro změnu podle toho, kdy fenky dožere granule v pytli. Roli může hrát i to, zda fence krmivo pro štěňata chutná a prospívá po něm.

Správné dávkování granulí | 9. 11. 2017 12:11

Dobrý den,prosím,jen bych chtěla upřesnit dávkování granulek-FITMIN- mini puppy. V tabulce v horní části je uvedená váha dospělého psa: 2,5,8 a 11kg v levé části tabulky je věk v měsících. Chci se prosím zeptat na tu váhu,potřebuji tedy vědět přibližnou hmotnost psa v dospělosti?? A podle toho je to dávkování??Nebo podle nynější váhy štěněte?? Mám 2 měsíční štěně border kolie x sheltie, váhu má 2,30kg, jaká je správná dávka-160-170g granulek, dle tabulky když budu počítat,že v dospělosti bude mít cca 11kg? Snad jsem to napsala srozumitelně :-),jen nechci nic zanedbat ve výživě svého pejska. Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji hezký den. Veronika Trčková

vložil:  
Veronika
 |  
email:  
trckova.v@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dosazuje se hmotnost dospělého psa. Kříženec border kolie a šeltie by v dospělosti hohl mít těch 11 kg, ale i o pár kilo více, záleží který z rodičů se na jeho vývinu více podepíše.  Doporučuji raději krmit granule řady Medium, než Mini. Já bych to tak odhadoval na  denní dávku 180 g. Ale opravdu je to velmi orientační. Důležité je dávku rozdělit na minimálně 4 části a nedat krmivo najednou, aby je štěně nezhltlo. Orgány se musí tvořit postupně a tak kdyby štěně dostalo dávku najednou, bude toho na jeho bříško až příliš. Důležité je naopak stálý přístup k čisté vodě.

Prosím doporučit krmivo | 7. 11. 2017 8:11

Dobrý den, máme clumber španěla - 4 roky, kastrát a cca. 40 kg, v běžném zatížení - ani gauč ani pracovní

vložil:  
Stanislav Švehla
 |  
email:  
svehlas@volny.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Doporučuji Fitmin Maxi Light, pokud je třeba aby trochu zhubnul, nebo Fitmin Maxi Maintenace, pokud to není nutné. Řada Maxi obsahuje chndroprotektiva, které preventivně chrání psa před problémy s kostmi, vazy a chrupavkami.

Problém so štítnou žľazou | 2. 11. 2017 12:11

Dobrý deň, mám 6,5 ročnú sučku NO a bol jej zistený problém so štítnou žľazou. Hodnoty štítnej žľazy sa pomaly upravujú liekmi, upravila sa jej aj kvalita srsti, ale stále máme problém s nadváhou. Sučku dlhšiu dobu kŕmim BARF-om, ale teraz mám obavy, či budem schopná jej nakombinovať tak stravu, aby tam bolo naozaj plnohodnotne pomerom stanovená správna dávka pri tomto onemocnení. Od známej mladej veterinárky mi bola doporučená vaša značka granúl - fitmin medium light - chcela by som skúsiť teda prejsť na toto Vaše krmivo. Chcem vás poprosiť o radu, či je to dobrý výber granúl, resp. či ešte iné granule pre staršiu nekastrovanú sučku máte lepšiu vhodnú ponuku z Vašej rady granúl. Ďakujem za radu a informáciu a prajem pekný deň, Jana

vložil:  
Jana
 |  
email:  
uctovnik13@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Veterinářka radila dobře, vhodné jsou granule Fitmin Medium light. Někdo doporučuje řadu Maxi, ale jdse o fenku a problémy s kulháním nemá, jen trochu s hormony. Ještě by bylo možné krmit Fitmin Medium Senior. Je sice pro trochu starší psi, ale já s ním mám výborné zkušenosti. Skoro bych se v tomto případě již přiklonil k tomu typu Senior.

rekonvalescence | 31. 10. 2017 1:10

Doporučení krmiva pro Německého ovčáka - 7 let po operaci - odstranení sleziny ( nádor ) Pes je slabý a vlivem nemoci vyhublí. Nevím jestli nebyl nádor zhoubný, ale chtěl bych aby nabral zase trochu energie. Děkuji.

vložil:  
Jaroslav Hlavatý
 |  
email:  
jardahl@tiscali.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Co vím, tak odstranění sleziny je spojeno i s nechutenstvím. Je pak asi problematické krmit granulemi, pokud psovi nechutnají. Zkusit to můžete. Myslím, že by mu mohly chutnat granule Fitmin Medium Maintenance. Pokud ne, tak doporučuji BARF, tedy krmení masem a nějakou přílohou, jako jsou těstoviny nebo rýže. To uvádím jen orientačně, bylo by dobré si o tom koupit knihu a podle ní postupovat.

Dávkování | 30. 10. 2017 19:10

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat kdy doplníte dávkování u Müsli? Děkuji,Gregorová P.

vložil:  
Petra Gregorvá
 |  
email:  
gregorova.petruska@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Díky za upozornění. Na webových stránkách slibujeme doplnění dávkování co nejdříve a tak, podle posledních informací, do konce tohoto týdne to určitě bude doplněné. Doporučené dávkování je uvedeno na obalu i v brožuře s výrobky Fitmin pro koně.   Pro pokrytí všech základních živin koně o hmotnosti cca 500 kg, společně s 8 kg lučního sena je doporučená denní dávka závislá na intenzitě práce, Fitmin musli IDEAL 1,5-3,5 kg, MEADOW 1,5-3 kg a PREMIER 2-5 kg.

Štěňátko joksirka | 30. 10. 2017 5:10

Dobrý den , chtěla bych se zeptat byli jsme že stenatkama na očkování ve čtvrtek .2 štěňátka mi začala druhý den zvracet to jedno už je v pořádku ale to druhé mi zvrací furt chtěla bych se zeptat co mu mám začít dávat k pití dostává Heřmánkovi čaj štěňátko mělo hladovku včera jsem mu zkusila dat vařenou rizi s mrkví a i to mi vyzvracelo nebo jestli mám raci navštívit veterináře dekuji

vložil:  
Zdena
 |  
email:  
Domina789@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

To raději veterináře navštivte. Vůbec to nemusí souviset s očkováním, ale taky ano. Je to vážné, s návštěvou a následnou důkladnou prohlídkou bych neváhal.

Main Coon | 27. 10. 2017 21:10

Dobrý den,prosím o radu,které granule Fitmin jsou vhodné pro kočičku rasy mainská mývalí,od 8.týdne věku.Děkuji předem za odpověd.Lišková

vložil:  
Tamara Lišková
 |  
email:  
tamaraliskova@mujmail.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je to ještě koťátko, i když proti jiným kočkám asi dost velké. Ještě tak do věku 12 týdnů je třeba krmit granule pro koťata, např. řady Fitmin For Life Cat KITTEN a pak přejít na krmivo pro dospělé kočky dlouhosrsté, např. řady Fitmin For Life Cat Hairball.

Dotaz na složení granuli | 27. 10. 2017 20:10

Dobrý den, mám dotaz jestli vyrábite i granule které neobsahují vůbec nic z kureciho masa ani tuku atd. U mého psa zjistili alergii na vše z kureciho masa. Děkuji za odpověď . S pozdravem Jelinkova

vložil:  
Andrea
 |  
email:  
andy.egypt@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Značka Fitmin má i granule, které kuřecí maso neobsahují. Patří do řady SOLUTION.  Je to například Fitmin Solution Salmon & Potato, nebo Fitmin Solution Lamb & Rice, nebo Fitmin Solution Rabbit & Rice. Bohužel, v těchto krmivech je obsažen drůbeží tuk. Obvykle na tuk alergie nebývá. Ostatní produkty Fitmin drůbeží maso obsahují.

vzorky | 19. 10. 2017 23:10

Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat a zároveň poprosit, zda byste mi pro mou kastrovanou čistě domácí britskou kočičku neposlali nějaké malé množství granulek Purity Holistic Cat Food na ochutnání. Chtěla bych pro ni to nejlepší, ale bylo by pro ni lepší, kdyby si malé množství mohla sama ochutnat. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

vložil:  
Barbora Šťastná
 |  
email:  
sternika@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Pokud mi na můj email rloucka@volny.cz napíšete svoji adresu, pokusím se dojednyt, aby Vám byl vzorek na ochutnávku odeslán.

Hribe | 19. 10. 2017 12:10

Dobrý den, budeme odstavovat hribe a chtěli bychom ho příkrmovat. Je to teplkrevnik, seno má neomezené. Přemýšlela jsem nad mušlí meadow nebo granule mi junior. Jaké je prosím dávkování a co je vhodnější? Děkuji

vložil:  
J
 |  
email:  
M@s.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Granulované krmivo Fitmin JUNIOR je určené pro hříbata a mladé koně, musli MEADOW může být i pro mladé koně, ale lépe pro ročky, než pro odstávčata.

Jestli chcete hříběti granule JUNIOR zpestřit musli MEADOW, tak lze přidat cca 0,5 kg

Obsah a poměry minerálních látek budou  záviset na skutečném zastoupení v senu, ale lze vápník fosfor i hořčík částeně dotovat  přídavkem Fitmin MACRO CA.

Odstávče page 0011

Odstávče page 0021

barel na krmiva | 18. 10. 2017 6:10

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné pořídit u vás barel na krmiva - pro koně nebo pro psy, případně jakým způsobem jej objednat a kolik tento stojí. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Ivana Bičanová

vložil:  
Ivana Bičanová
 |  
email:  
ibicanova@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Barely  na uskladnění krmiva s logem Fitmin jsme použili na podporu prodeje a již skladem žádné nemáme.  Objednávku nových barelů, zatím v dohledné době, neplánujeme.  

krmení | 6. 10. 2017 7:10

Dobrý den , chtěla bych se zeptat máme stěnátka jokšíru stáří 5 týdnu.Krmime granulkami 5 x denně chtěla bych se zeptat jakou porci jím dávat a jak porci zvětšévat ?Jedno stěnátko važí 550 g druhé okolo 600g a třetí okolo 700 g všichni dostávají stejně .Děkuji

vložil:  
Zdena
 |  
email:  
Domina789@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

V tomhle věku si štěňata svůj příjem krmiva reguluji hlavně sama, mohou mít i odlišnou intenzitu růstu. S tím se není třeba trápit. I když dostávají stejně, některé může přijímat krmiva více, a některé může lépe trávit, jiné mít větší dispozice růst rychleji a v dospělosti být o trochu větší než ostatní štěňata z vrhu, to nepostřehnete. Pokud chcete vyrovnanější vrh, tak v průběhu krmenní můžete to největší štěně vzít do ruky a hladit, aby na to nejmenší více zbylo. Doporučenou dávku bych Vám mohl napsat, je vypočítaná, ale mám zkušenosti, že je lépe prostě dát do misky, či malých misek, krmení a pozorovat, jak štěňata žerou. Při dalším krmení už můžete celkem snadno odhadnout, kolik toho potřebují.

Fitmin PREMIER | 5. 10. 2017 17:10

Dobrý den, je Müsli fitmin PREMIER bez dopingových látek pro dostihové koně?

vložil:  
PK
 |  
email:  
kacerova.p@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Dobrý den,

Krmivo Fitmin müsli PREMIER je směs běžných obilnin ve formě tepelně upravených vloček, a extrudovaných doplňkových krmiv Fitmin OPTI a ENERGY. Minerální látky a vitamíny jsou v tomto krmivu doplněny min-vit doplňkem Fitmin ACTION. Na tato krmiva přikládám protokol analýzy na zakázané látky, kterou provedla nezávislá laboratoř v Anglii.

Fitmin PREMIER je určen pro koně ve sportovním nebo dostihovém tréninku a neobsahuje zakázané látky.

IEN2016 0326 0330 CoA Dibaq page 0011

ryba | 3. 10. 2017 16:10

Dobrý den Prosím o upřesnění složení v produktu Fitmin Medium Performance.. V popisu složení píšete 3,2% rybí moučky... O jaký druh ryby se jedna? děkuji Jan Prskavec

vložil:  
Jan Prskavec
 |  
email:  
j.pr@cemtrum.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Je to mix moYských ryb: treska, mořský úhoř a sardinka.

Kombinace | 26. 9. 2017 20:09

Dobry den, je možné krmit v jedné dávce řepne řízky + granule (hobby, sport, training)? Děkuji moc za odpověď

vložil:  
Iva
 |  
email:  
ivana.stavova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, lze v jedné dávce podávat společně řepné řízky s granulovaným krmivem. Řepné řízky je třeba, z důvodu zvětšení objemu ve vlhkém prostředí a prevence ucpání jícnu, předkládat koním máčené. Proto před krmením  smíchejte namočené a nabobnalé řízky se suchým nebo zvlhčeným granulovaným krmivem.  

Dotaz Amercký stafošírský teriér | 26. 9. 2017 9:09

Dobrý den měla bych dotaz ohledně granulí Fitmin . Mám staforda za měsíc mu bude rok . Nejprve jsme začínali s fitminem medium puppy a pak jsme přešli na fitmin medium Maintenance . Myslím ,že mu granule sedí pěkně po nich vyrostl a žádné problémy nemá . Teď bychom potřebovali aby nabral více svalů . A proto se ptám , zda pokračovat v tom samém a nebo přejít na jiné ?? Můžete mi prosím napsat rozdíl mezi fitmin maintenance a fitmin performance ?? Předem děkuji za odpovět s pozdravem Iva Pěkná .

vložil:  
Iva Pěkná
 |  
email:  
peknai69@gmail.com

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Ano, pro růst svalů by byly lepší granule Performance. Bez pohybu a tréningu ale svaly nenarostou. Když budete krmit Performance, ten intenzivní pohyb tam musí být, jinak by pes mohl nabírat na váze, ale ne na osvalení.  Obě krmiva můžete kombinovat, takže pokud někdy nemáte čas trénovat, můžete zvýšit podíl Maintenance.

Stigana - porada s výživou | 20. 9. 2017 12:09

Aktuální krmná dávka kobylky je 3/4l ječmene ráno a večer, 100g lněného extrudovaného semínka večer a 10g LaSard Vitmin ráno a večer. V Lysé nad labem jsem si od Vás koupila pytel Fitmin Sport. Chtěla bych poporosit o zařazení tohoto kremní do mé krmnmé dávky popřípadě mi s tou krmnou dávkou trochu pomoci prosím. Pošlu Vám i ostatní informace k tomu potřebné. Předem děkuji za konzultaci. - A1/1, - 7 let, - v dostihovém tréninku byla krátce, - dva roky chodila s dětmi na jízdárnu, - vlastním ji od dubna 2016, - teď právě přichází klidové období, -chodím s ní na dlouhé trasy do přírody, -příští rok bych s ní chtěla závodit (parkur, všestrannost), -furt se jí snažíme držet v pohybu ať já či moje trenérka, -po zdravotní stránce je v pořádku - až na kopýtka ( - výška -165cm , váha - cca 500-600kg (mám špatný odhad :D ) - pastva je kvalitní, behěm sezóni se střídají ohrady, takže se tráva stačí obnovovat, - veterinární rozbory apod. - jediné co měla tak preventivní rozbory krve na test anemie - negativní, - váha jezdce 60kg. Kdybych na cokoli zapoměla prosím napište. S přáním hezkého dne Hanychová

vložil:  
Lenka Hanychová
 |  
email:  
l.hanychova@seznam.cz

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 0:00

Nejsem si jistý, jestli jste správně uvedla dávkování minerálního doplňku. Výrobce uvádí doporučenou denní dávku 100 -150 gramů, v případě zvýšené zátěže až 2,5x více. Vy píšete 10 gramů ráno a večer. V grafu jsem použil denní dávku 200 gramů a i tak, pro koně v lehké práci to nepokrývá základní potřeby na minerály a vitamíny.  V tabulce je návrh denní dávky pro koně A1/1, stáří 7 let, 550 kg, v lehké pracovní zátěži, sestavené z lučního sena, ječmene, extrudovaného lněného semínka, Fitmin SPORT, VITMIN a solný liz.

HOBBY A1 1 page 0011

HOBBY A1 1 page 0021 


2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter